Dwór w Borzęcinie

Reprodukcja cyfrowa, format a3. Gramatura papieru min. 120, oprawione w antyramę.

Gwarancja jakości i zgodności z oryginałem, zapewniona przez autora.

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena katalogowa: 55,00 zł
  • Rabat: -8,00 zł
  • 47,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Potrzebujesz innego formatu? Daj znać! 

Wyślij wiadomość: redakcja@temat.net

Borzęcino (niem. Borentin), to mała położona pośród pól i lasów popegeerowska wioska w gminie Barwice.

Historia nie obeszła się z nią łaskawie, czego przykładem są ślady po nieistniejącym już dzisiaj kościele, pałacu i zdewastowanego, liczącego ok. 5 ha parku naturalistycznego. To właśnie na jego skraju zachował się dwór zarządcy tutejszego majątku.

Parterowy obiekt z piętrowym ryzalitem na osi elewacji, ulokowany jest prostopadle do głównej drogi. Bezstylowy obiekt o rzucie prostokąta, z przyziemiem z kamienia łamanego, został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Elewacja od strony ogrodu jest niewidoczna z racji rosnących w tym miejscu kilkunastoletnich, chaotycznie posadzonych świerków.

Ceglane ściany nie mają zdobień. Charakterystycznym elementem wystroju elewacji są jedynie symetrycznie rozmieszczone, półkoliście przesklepione i obramowane cegłą okna. Na szczytach w poziomie stropu, umieszczony jest ceglany gzyms, przechodzący w okap na ścianach podłużnych. Naczółkowy dach przykryty został czerwoną blachą dachówkową. Od strony zabudowy gospodarczej, zachował się mocno zmieniony ganek, stanowiący dzisiaj jedynie, pozbawioną wejścia parterową dobudówkę.

Zależy nam na tym, żeby reprodukcja wyglądała estetycznie. Dlatego każda z nich oprawiona jest od razu w antyramę (spód - płyta, wierzch z dobrej jakości pcv, powleczone folią zabezpieczającą).