Dwór w Luboradzy

Reprodukcja cyfrowa, format a3. Gramatura papieru min. 120, oprawione w antyramę.

Gwarancja jakości i zgodności z oryginałem, zapewniona przez autora.

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena katalogowa: 49,99 zł
  • Rabat: -10,00 zł
  • 39,99 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Potrzebujesz innego formatu? Daj znać! 

Wyślij wiadomość: redakcja@temat.net

Dwór w Luboradzy (niem. Lübrassen) jest niezwykle malowniczo położony w dolince nad jez. Koprzywno, na obrzeżach Drawskiego Parku Krajobrazowego. Istniejące do dzisiaj założenie dworskie powstało w 1903 roku. Właścicielem majątku w tym czasie był mjr von Ditfurth–Lübrassen. Dwór ma plan prostokąta. Ściany fundamentowe zostały wykonane z obrobionego kamienia polnego. Budynek, z osiowo ukształtowaną elewacją, jest parterowy z użytkowym poddaszem, wysokim mansardowym dachem i symetrycznie rozmieszczonymi lukarnami. Oś elewacji podkreśla czterokolumnowy portyk podtrzymujący taras na wysokości poddasza. Wokół dworu znajduje się dwuhektarowy park krajobrazowy.

W latach 1939-1945 mieścił się tutaj ośrodek szkolenia Abwehry, a pod koniec wojny ośrodek leczenia stresów pilotów Luftwaffe. Po wojnie w jego murach stacjonowali czerwonoarmiści, a następnie już w latach 50. letnia baza wypoczynkowa dzieci i młodzieży Zakładów Przemysłu Jedwabniczego. W 2005 roku dwór wraz dawną zabudową został kupiony przez prywatnego przedsiębiorcę. Od tamtego czasu jest tu ekskluzywna baza wypoczynkowa z salą restauracyjno-koncertową oraz SPA z basenem. To jeden z jakże nielicznych przykładów, wręcz wzorcowego zagospodarowania zabytkowego obiektu.

Zależy nam na tym, żeby reprodukcja wyglądała estetycznie. Dlatego każda z nich oprawiona jest od razu w antyramę (spód - płyta, wierzch z dobrej jakości pcv, powleczone folią zabezpieczającą).