Kościół pw św. Wojciecha w Okolu

Reprodukcja cyfrowa, format a2. 42.4 x 59.8 cm! Gramatura papieru min. 300, oprawione w antyramę.

Gwarancja jakości i zgodności z oryginałem, zapewniona przez autora.

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena katalogowa: 79,99 zł
  • Rabat: -20,00 zł
  • 59,99 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Potrzebujesz innego formatu? Daj znać! 

Wyślij wiadomość: redakcja@temat.net

Odcięta od świata, położna pośród lasów, wieś Okole żyje już tylko historią. Gdyby nie domy letniskowe, wieś wyglądałaby jak skansen z początku XX wieku. Kościół jest jedynym miejscem, gdzie można dostrzec oznaki życia.
Neogotycka, mikroskopijnej wielkości świątynia pw. św. Wojciecha znajduje się na uboczu wsi, przy polnej drodze prowadzącej w kierunku jez. Głębsko. Zbudowana została w 1914 roku na skraju płaskowyżu. Wokół porastają stare drzewa, a od strony głównego wejścia i skarpy, wysokie i dorodne krzewy, co powoduje, że kościół widoczny jest dopiero z bliskiej odległości.
Nawa jest jednoprzestrzenna oparta na rzucie prostokąta. Na jej osi znajduje się trzykondygnacyjna wieża o rzucie kwadratu. Zwieńczona została dachem namiotowym, a w górnej partii niewielką sygnaturką. Pod wieżą znajduje się kruchta. Tutaj też po prawej stronie wejścia, ustawiona została ośmioboczna chrzcielnica. Na osi nawy przykrytej pochyłym sufitem z uwydatnieniem drewnianej konstrukcji wieszarowej dachu, znajduje się ostrołukowe przesklepienie (łuk tęczowy), a za nim miniaturowe prostokątne prezbiterium. Prezbiterium rozświetla umieszczone na osi ołtarza potrójne ostrołukowe okno, w którym środkowe jest dwukrotnie wyższe od bocznych. Po prawej stronie znajduje się drewniana ambona z niezależnym wejściem od strony zakrystii, a po lewej obraz przedstawiający patrona świątyni.
Nawę oświetlają po trzy pary ostrołukowych podwójnych okien z okulusem. Każde okno od strony elewacji wkomponowane zostało w ostrołukową blendę. Od tej strony ściany rozrzeźbiają cztery dwuskokowe przypory.
Nawa główna przykryta została dwuspadowym dachem z dachówki ceramicznej, która od strony zachodniej jest już mocno poprzerastana mchem.
Kościół został poświęcono dopiero 23 czerwca 1996 r.

Zależy nam na tym, żeby reprodukcja wyglądała estetycznie. Dlatego każda z nich oprawiona jest od razu w antyramę (spód - płyta, wierzch z dobrej jakości pcv, powleczone folią zabezpieczającą). Doskonała gramatura papieru - min 300 g.