Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łubowie

Reprodukcja cyfrowa, format a2. 42.4 x 59.8 cm! Gramatura papieru min. 300, oprawione w antyramę.

Gwarancja jakości i zgodności z oryginałem, zapewniona przez autora.

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena katalogowa: 79,99 zł
  • Rabat: -20,00 zł
  • 59,99 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Potrzebujesz innego formatu? Daj znać! 

Wyślij wiadomość: redakcja@temat.net

Kamienny kościół w Łubowie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jest najstarszą budowlą na terenie wsi. Wprawdzie kościół wzniesiono już w 1734 roku, ale ten pochodzi z lat 1834 -1835. W 1863 r. został przebudowany, uzyskując formę romańską. Świątynia ma rzut prostokąta. Od wschodu znajduje się pięcioboczna absyda - prezbiterium z narożnikami, zaakcentowanymi na zewnątrz ceglanymi przyporami. Od tej też strony w czasach współczesnych wykonano przybudówkę - zakrystię. Nawę rozświetla osiem przesklepionych półkoliście okien po cztery z każdej strony. Kościół jest bezwieżowy, a jego architektura niezwykle ascetyczna, pozbawiona jakichkolwiek ozdób.
W jego kamiennych murach znajdują się zabytki pochodzące z okolicznych świątyń, z których najcenniejszym jest gotycki tryptyk flandryjski ze Starowic. Dzieło powstało ok. 1510 r. i przedstawia Madonnę z Dzieciątkiem w otoczeniu 14 świętych. Znawcy twierdzą, że pochodzi ze szkoły Wita Stwosza, a być może z rąk samego mistrza.
Parafia została erygowana w15 sierpnia 1945 r. Urząd proboszcza sprawowali: ks. Jan Kupczak, ks. Alfred Osipowicz, ks. Henryk Węgrzecki, ks. Zbigniew Regliński, ks. Bolesław Drohomirecki – obecnie ks. Ryszard Kuroś.

Zależy nam na tym, żeby reprodukcja wyglądała estetycznie. Dlatego każda z nich oprawiona jest od razu w antyramę (spód - płyta, wierzch z dobrej jakości pcv, powleczone folią zabezpieczającą). Doskonała gramatura papieru - min 300 g.